Bliższe niż myślisz!

Znajdź

Moje ulubione

Dodano do ulubionych

Tytuł ...

Waluta

Waluta Węgier

Oficjalna waluta Węgier to Forint węgierski (węg. magyar forint). Międzynarodowy standard (trzyliterowy kod waluty) ISO 4217 dla forinta węgierskiego to HUF.

Forint dzieli się na 100 Fillér, które z powodu niskiej wartości nie są w obiegu. Ze względu na niską wartość jednego forinta, w kantorach najczęściej spotkamy się z wyceną kursu za 100 forintów. W ostatnich latach mamy do czynienia z tendencją, w ramach której złoty zyskuje względem forinta.

Forint nie jest pierwszą węgierską walutą. Jego poprzednikami były korona węgierska (do 1926 r.) oraz pengo (do 1947 r.).

Nazwa forinta wywodzi się od florenów, monet bitych w średniowiecznej Florencji.W obiegu funkcjonuje sześć banknotów forintowych – najmniejszy ma nominał 500 HUF, największy 20 000 HUF.

Kurs forinta węgierskiego w Narodowym Banku Polskim publikowany jest codziennie, z włączeniem sobót i niedziel. Z racji popularności Węgier jako kierunku turystycznego, kupno i sprzedaż forinta węgierskiego jest możliwa w wielu kantorach stacjonarnych i internetowych. Aktualny kurs forinta w kantorach nieco różni się od kursu w NBP.

 

Aktualne kursy wg MNB (Węgierski Bank Narodowy )

https://www.mnb.hu/en/arfolyamok

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.