Bliższe niż myślisz!

Znajdź

Moje ulubione

Dodano do ulubionych

Tytuł ...

Wiadomości ogólne

Jak dojechać na Węgry?

Węgry są położone w Środkowej Europie i graniczą z siedmioma państwami: Austria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Rumunia, Ukraina i Słowacja. Na Węgry łatwo można dojechać drogą powietrzną, lądową, a nawet wodną. Liczne bezpośrednie linie łączą lotniska Budapesztu, Debreczyna i bliskiego Balatonu Sármellék z wielkimi miastami Europy, z Afryką Północną, z Bliskim Wschodem i z krajami zamorskimi. 

Jak podróżować po Węgrzech?

Zwiedzając Węgry można korzystać z dowolnego typu transportu. Komunikacja publiczna, usługi wahadłowe i przewóz krajowy, wynajem i wspólne korzystanie z samochodu, możliwości są nieograniczone. 

Pogoda przez cały rok

Węgry są idealną destynacją o każdej porze roku, w każdym momencie. Najprzyjemniej jest zwiedzać Węgry jesienią, kiedy dni jeszcze przypominają lato, a prawdopodobieństwo opadów jest mniejsze niż na wiosnę. Dominującym klimatem Węgier jest klimat kontynentalny umiarkowany. 

Ludzie

Liczba ludności Węgier wynosi prawie 10 milionów. Jedna czwarta ludności mieszka w Budapeszcie i jej szerokiej aglomeracji. Coraz więcej osób przeprowadza się z obcych krajów, wiele z nich zakochuje się w Budapeszcie od pierwszego wejrzenia. Stolica Węgier jest najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, natomiast ulice Budapesztu nigdy nie wyglądają na zbyt zatłoczone, nawet w środku sezonu. 

Żródło:

visithungary.com/pl

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.